سوالات متداول

1- آیا محصولات شاربوت حاوی نگهدارنده های خانواده پارابن هستند؟

پاسخ: خیر در محصولات شاربوت از پارابن استفاده نشده است. این محصولات به جای پارابن نگهدارنده های دیگری از خانواده الکل ها دارند.

2- آیا ماسک موی شاربوت حاوی ترکیبات شوینده خانواده سولفات هستند؟

پاسخ: در ماسک موهای شاربوت از ترکیبات خانواده سولفات و سولفونات به عنوان سورفاکتانت استفاده نشده است. به همین خاطر این محصولات آسیب بسیار کمتری به سلامت مو وارد می کنند. ضمنا مانع از وز شدن موها و ایجاد حالت پف با Fly Away می شوند.

3- آیا کرم مرطوب کننده و لوسیون بدن شاربوت باعث ایجاد حالت زننده چربی روی پوست می شود؟

پاسخ: در فرمولاسیون کرم مرطوب کننده و لوسیون بدن شاربوت به جای مرطوب کننده های کلاسیک که باعث ایجاد حس و حالت چرب روی پوست می شوند، از ابرمرطوب کننده ای به نام آکواکسیل استفاده شده است. آکواکسیل به سرعت از پوست جذب می شود و جایگزین عوامل مرطوب کننده از دست رفته پوست می شود. به این عوامل مرطوب کننده طبیعی اصطلاحا nmf می گویند. آکواکسیل و مشتق سدیم پیرولیدون کربوکسیلات به خوبی جایگزین این NMF طبیعی می گردند.

4- شاربوت چند نوع ماسک مو ارائه کرده است؟

پاسخ: در میان محصولات شاربوت چهار نوع ماسک مو شامل دو ماسک موی داخل حمام و دو ماسک موی بدون نیاز به آبکشی ارائه شده است. این ماسک ها برای هر انواع موهای چرب، خشک و معمولی طراحی و فرموله شده اند. ماسک های بدون نیاز به آبکشی معمولا پایه چربی قوی تری دارند. در این ماسک ها عموما از شی باتر استفاده شده است.

5- شی باتر چیست؟

پاسخ: شی باتر نوعی کره گیاهی است که دارای اثرات ترمیمی و ضدالتهاب ملایم است. این ماده باعث مرطوب کردن نسبی پوست کف سر می شود. شی باتر ضخامت تارهای مو را افزایش می دهد و از ایجاد حالت وز و پف جلوگیری می کند .

6- چه عامل یا عواملی در فرمولاسیون ماسک مو باعث جلوگیری از ایجاد حالت های وز، پف و موخوره می شود؟

پاسخ: مشتقات پلی کوات، سیلوکسان، شی باتر، روغن آووکادو، روغن جوانه گندم و روغن آووکادو همگی به افزایش ضحامت سطحی تارهای مو و جلوگیری از موخوره کمک می کنند.

7- آیا برای استفاده از میسلار واتر شاربوت نیاز به استفاده از آب است؟

پاسخ: خیر در استفاده از میسلار واتر شاربوت ضرورتا نیاز به استفاده از آب یا شستشو نیست.