شاربوت

شاربوت، برندی نام آشنا و دارای اصالت در عرصه فرمولاسیون و تولید محصولات آرایشی بهداشتی است که در کوششی شبانه‌روزی و بر مبنای تحقیقات علمی به ارائه فرآورده های جدیدی در این حوزه پرداخته است. شاربوت همواره به ارائه فرآورده‌هایی بومی بر مبنای شناخت ژنتیک سرزمینی و ویژگی‌های جمعیت شهروندان آسیایی و به ویژه ساکنین ایران زمین پرداخته است.

ذکر این نکته ضروری است که محصولات شاربوت با الگوبرداری از محصولات برند کانادایی شینکل (Shinkel) و تحت لیسانس این شرکت، تولید می‌شوند، اما تمام اجزا و مراحل فرمولاسیون آن‌ها بر اساس خصوصیات جمعیت ایرانی - آسیایی بومی‌سازی شده است.

محصولات شاربوت بر اساس اصل بنیادین عدم استفاده از حیوانات برای انجام تست کارایی و سمیت طراحی و به بازار ارائه شده‌اند. در واقع خبر خوب برای مدافعان حقوق حیوانات این است که در هیچ یک از مراحل تولید این محصولات از حیوانات آزمایشگاهی برای بررسی سمیت و کارایی فرآورده استفاده نمی‌شود و به همین خاطر محصولات برند شاربوت مفتخر به دریافت عنوان Cruelty-Free یا No-Animal Tested هستند.

sharbot products pictures

شاربوت تاکنون به ارائه محصولاتی مطابق با انواع پوست و مو و شرایط مختلف پرداخته است:

 انواع ماسک موی شاربوت برای شرایط متنوع عبارت است از:

  • موی آسیب‌دیده (Damaged Hair)
  • موی وز (Frizzy Hair)
  • موی کراتین شده (Keratin Hair)
  • موی نرمال (Normal Hair)

 هم‌چنین لوسیون، کرم و میسلار واتر شاربوت برای انواع پوست خشک، نرمال و چرب قابل استفاده هستند.

میسلار واتر شاربوت با استفاده از سورفاکتانت‌های غیریونی گلیکولیپیدی فاقد سولفات، ضمن برخورداری از کارایی پاک‌کنندگی بالا، ایجاد حساسیت پوستی و یا سوزش چشم نمی‌کنند. برای استفاده از این محصولات نیاز به استفاده از آب ندارید.

محصولات دست و صورت و بدن شاربوت با الهام از فرمولاسیون محصولات شینکل و با اجتناب از به کارگیری مواد اولیه جانوری مانند اسکوالن (Squalene) و اسپرماستی اویل (Spermaceti Oil) و با استاندارد Vegan ساخته شده‌اند. در طراحی این فرمولاسیون‌ها به جای مواد جانوری مزبور از ترکیباتی هم‌چون زایلیتول گلوکوزاید و پیرولیدون کربوکسیلیک اسید به عنوان مرطوب‌کننده‌های کاملا طبیعی استفاده شده؛ ترکیباتی که در واقع جزئی از مجموعه ترکیبات موسوم به مرطوب‌کننده‌های طبیعی پوست یا Natural Moisturizing Factors هستند. این ترکیبات مرطوب‌کننده طبیعی کارایی مرطوب‌کنندگی بسیار بالاتری در مقایسه با ترکیبات جانوری دارند و با مهار تبخیر سطحی آّب از ضخامت پوست (Trans-Epidermal Water Loss-TEWL) باعث ترمیم تدریجی پوست نیز می‌شوند.

هم‌چنین باید دانست که در فرمولاسیون محصولات شاربوت از هیچ یک از مشتقات سولفات یا پرزرواتیوهای خانواده پارابن استفاده نشده است. مشتقات سولفات از مهم‌ترین عوامل ایجاد حساسیت پوستی و آسیب کراتین پوست و مو به شمار می‌آیند.

paraben and sulfat free pic

محصولات شاربوت در بسیاری از کشورها و بازارهای آرایشی بهداشتی جهان، و به خصوص در محدوده بازار آسیایی به طور گسترده عرضه می‌شوند و از محبوبیت قابل توجهی برخوردار هستند. این برند آرایشی - بهداشتی افتخار دارد تا از این پس نیز با حرکت در مسیر معرفی فرمولاسیون‌های جدید آرایشی - بهداشتی و با هدف توسعه دامنه کاربرد محصولات خود همسفر و همراه شما مصرف‌کننده عزیز در سفر به سرزمین سلامتی و زیبایی باشد.

افتخارات

کسب عنوان برند برتر در سال 1401 از طرف سازمان صنعت و معدن

sharbot Sanat madan tejarat